Inklappen
 

Gratis verzending op kabels
en kleine pakketten vanaf €10

We bezorgen onze kabels en kleine pakketten van €10 gratis bij je thuis of op kantoor. 

 

Vóór 16:00 uur besteld?
Dezelfde dag verzonden!

Door onze ruime voorraad verzenden we snel alle bestellingen. Is een product niet op voorraad? Dan zoeken wij altijd naar een passende oplossing, waardoor je alsnog de bestelling op tijd ontvangt. 

 

Alles uit eigen voorraad leverbaar
vanuit ons 5000m2 magazijn

In Almelo vind je ons kantoor en 5000m2 magazijn. We importeren en distributeren alles vanaf één locatie. In het magazijn slaan we grote voorraden op waardoor we snel bestellingen verzenden. 

 

Voor particulier en zakelijk
Whitelabel pakbon op zendingen

We leveren aan particulieren en zakelijke klanten. Jouw zakelijke zending kan worden voorzien van transparante tape en een pakbon met eigen logo en bedrijfsgegevens. Neem contact met ons op voor ons partnerprogramma, per telefoon (074 - 852 6448) of e-mail ([email protected]).

Voordelen inklappen
  • Gratis verzending voor kabels vanaf €10
  • Vóór 16:00 besteld? Dezelfde dag verzonden!
  • Uit voorraad leverbaar
  • Particulier en zakelijk (ook whitelabel)

Welke glasvezelkabel moet ik gebruiken?

Welke glasvezelkabel moet ik gebruiken?

Het gebruik van een glasvezelverbinding is steeds meer in opkomst. Dit omdat onze netwerken groter worden en we hier steeds hogere eisen aan stellen. Bij glasvezelverbindingen worden lichtsignalen gestuurd door lange vezels van optisch zeer helder glas om signalen betrouwbaar over grote afstanden te transporteren. Glasvezelkabels zijn in verschillende lengtes en types verkrijgbaar. Tevens kunt u kiezen tussen diverse connectoren. De meest voorkomende glasvezelkabels en connectoren hebben wij hier verder uitgelicht.

Het gebruik van een glasvezel netwerk is steeds meer in opkomst. Dit omdat onze netwerken groter worden en we hier steeds hogere eisen aan stellen. Bij glasvezel internet kabel worden lichtsignalen gestuurd door lange vezels van optisch zeer helder glas om signalen betrouwbaar over grote afstanden te transporteren. Glasvezelkabels zijn in verschillende lengtes en types verkrijgbaar. Tevens kunt u kiezen tussen diverse connectoren. De meest voorkomende glasvezelkabels en connectoren hebben wij hier verder uitgelicht.

Wat is glasvezel?

Een glasvezel, ook fiber kabel genoemd, is een haardun draadje van glas. Allerlei signalen van televisie, telefoongesprekken of downloads van internet kunnen worden omgezet in een digitaal signaal: 'enen' en 'nullen'. Bij glasvezel: 'licht aan' of 'licht uit'. Dat aan- en uitzetten kan bij licht supersnel; in een miljoenste van een seconde en in alle kleuren van de regenboog. Daarom is glasvezel zo snel en heeft het een enorme bandbreedte.


Het algemene verschil tussen singlemode en multimode

U wilt een glasvezel kabel kopen en maakt eerst de keuze tussen singlemode en multimode. Er zijn een aantal verschillen tussen singlemode en multimode glasvezel internet kabel. Een multimode glasvezelkabel maakt gebruik van LED licht en een singlemode van laserlicht. Waar de kern van de vezel bij een multimode kabel 50 of 62,5 micron is, is dit bij singlemode slechts 9 micron. Vandaar dat het licht bij een singlemode kabel in een rechte lijn door een singlemode kabel gaat en bij een multimode kabel het licht gereflecteerd wordt tegen de zijwanden.


Wanneer gebruik ik welke glasvezel kabel?

Dit is geheel afhankelijk van de te overbruggen afstand. Multimode wordt gebruikt voor relatief korte afstanden tot circa 1,1 km (bij OM4 met een lichtbron van 850 nm) Singlemode wordt toegepast voor langere afstand zelfs tot 40 kilometer (bij OS2 met een lichtbron van 1550 nm), rekening houdend met de hedendaagse snelheid (1000Mbps)

Wanneer gebruik ik welke glasvezelkabel

Connectoren

APC connectoren
Angled Physical Contact connectoren, afgekort APC connectoren zijn connectoren met een schuine snede. Dit houdt in dat het contactvlak van de connector geslepen is onder een hoek van 8° die ervoor zorgt dat reflecties op het uiteinde van de vezel wordt teruggekaatst waardoor er minder demping ontstaat. Deze connectoren worden veelal gebruikt bij singlemode glasvezel kabels.

PC connectoren
Physical Contact connectoren, ook wel PC connectoren genoemd zijn connectoren met een convex snede. Convex is een ander woord voor bol dit betekent voor een glasvezelconnector dat het contactvlak van de ferrule bolrond en haaks-symmetrisch op de ferrule-as geslepen. Tevens is deze snede de standaards snede voor glasvezelconnectoren.

Tabel glasvezelafstanden Multimode

         
    OM1 OM2 OM3 OM4


Lichtbron 62,5/125µm 50/125µm 50/125µm 50/125µm
10 Base-FL 850nm 2000 meter 2000 meter 2000 meter 2000 meter
100 Base-SX 850nm 300 meter 300 meter 300 meter 300 meter
100 Base-FX 1300nm 2000 meter 2000 meter 2000 meter 2000 meter
1000 Base-SX 850nm 300 meter 550 meter 800 meter 1100 meter
1000 Base-LX 1300nm 550 meter 550 meter 550 meter 550 meter
10 GBase-SR 850nm 33 meter 85 meter 300 meter 450 meter
10 GBase-LRM 1300&1310nm 220 meter 220 meter 220 meter 220 meter

Tabel glasvezelafstanden Singlemode

     
    OS1 OS2
  Lichtbron 9/125µm 9/125µm
1000 Base-LX 1310 nm 5 km 5 km
10 GBase-LX4 1310 nm 10 km 10 km
10 GBase-L 1310 nm 10 km 10 km
10 GBase-E 1550 nm 40 km 40 km
40 GBase-LR4 1310 nm 10 km 10 km
100 GBase-LR4 1310 nm 10 km 10 km